W dwóch pierwszych tygodniach lipca policjantka i służby ratownicze spotkali się z dziećmi na półkoloniach w Chotomowie, Skierdach i Jabłonnie. Wszystko to w ramach akcji Lato 2017 organizowanej na terenie gminy Jabłonna.

 

– Podczas zajęć przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadomiono jak niebezpieczny może być kontakt z osobami nieznajomymi. Poruszono również zasady bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Wspomniano także o numerach alarmowych oraz sposobie powiadamiania służb ratunkowych o zdarzeniu – tłumaczy st. astp. Justyna Stopińska.

Następnie przedstawiciele Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Jabłonna, Arleta Wiewióra i Arkadiusz Karwański  opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Dzieci odwiedzili także bardzo mili goście. Dwa psy rasy Labrador Retriever, wabiące się Brand i Zadra. Przewodnicy psów wspomnieli również jak postępować z czworonogami by zachować bezpieczeństwo. Uczestnicy zajęć poznali tajniki pracy ratowników i ich psów. Dzieci miały też okazję dowiedzieć się m.in. jak zachować się w lesie aby się nie zgubić i co zrobić, gdyby jednak taka sytuacja je spotkała.

– Na zakończenie uczestnicy zajęć, pod nadzorem przewodników, mogli bliżej zapoznać się z pieskami. Pamiątką spotkania z mundurowymi dla uczestników zajęć były broszurki dot. zasad bezpieczeństwa na obszarach wodnych i gadżety ufundowane przez gminę – podsumowuje st. asp. Justyna Stopińska.

fot.: KPP Legionowo