Bili siekierą i metalową pałką

0
446

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie, do jakiego doszło w połowie stycznia tego roku. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W połowie stycznia do dyżurnego komisariatu policji w Jabłonnie wpłynęło zgłoszenie od świadka, że przejeżdżając obok jednej z prywatnych posesji, zauważył jak kilku napastników uzbrojonych w siekierę i metalową pałkę bije bezbronnego mężczyznę. Policyjny patrol natychmiast udał się pod wskazany adres. Na miejscu zastano już jednak tylko poszkodowanego. Sprawcy uciekli. 49-letni mężczyzna doznał urazów głowy, ręki i tułowia. Trafił do szpitala.

Policjanci rozpoczęli intensywne działania operacyjne mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, a przede wszystkim ustalenie i zatrzymanie jego sprawców. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pałkę i siekierę, przy pomocy których skatowano 49-latka.

Podejrzani zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu. 22-letni Gabriel B. i 47-letni Piotr B. usłyszeli zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-letni Tomasz S. odpowie natomiast za podżeganie do pobicia. Cała trójka została objęta policyjnym dozorem.