Na początku grudnia na jednej z działek w gminie Pokrzywnica (powiat pułtuski) policjanci znaleźli zakopane pod ziemią zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Pułtusku poinformowała, że zarzut zamordowania dziecka usłyszała 29-letnia Alicja B. Jak wynika z śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy Pułtuskiej Gazety Powiatowej to ta sama kobieta, którą ojciec przez 6 lat więził i gwałcił (ofiara polskiego „Fritzla”). Ta makabryczna sprawa ma też wątek legionowski. Alicja B. w ostatnim czasie mieszkała bowiem na terenie naszego miasta.
29-letnia Alicja B. to ofiara sprawy, która w 2008 wstrząsnęła Polską i całym światem. 0d 15 roku życia więziona, poniżana i wielokrotnie gwałcona przez swojego ojca , nazwanego przez media „polskim Fritzlem” przeżyła piekło, którego nie sposób opisać. W trakcie tej 6 letniej męki urodziła swojemu ojcu dwóch synów, których zrzekła się w szpitalu po porodzie. Wiele razy próbowała zakończyć swój horror – uciec, a w końcu nawet popełnić samobójstwo. Ojciec zastraszał dziewczynę na różne sposoby. Groził jej, że jeśli powie komuś o tym co przeżywa zrobi krzywdę nie tylko jej, ale i jej matce. Nikt z rodziny nie chciał pomóc nastolatce. Dopiero w 2008 roku ofiara zdecydowała się zgłosić sprawę na policję. Po procesie, który śledziła cała Polska zupełnie pozbawiony skruchy ojciec Alicji został skazany na 12 lat więzienia.
Jak donosiły media Alicja próbowała ułożyć sobie życie. Zamieszkała z dala od swojej rodziny, i zaczęła naukę. W ostatnim czasie mieszkała ze starszym od siebie mężczyzną w Legionowie. Niestety po 8 latach kobieta stała się „aktorem” kolejnego dramatu. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem z ofiary przemieniła się w oprawcę. – Na początku grudnia mieszkańcami naszego powiatu wstrząsnęła wiadomość o znalezieniu uduszonego noworodka na jednej z działek w gminie Pokrzywnica. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Pułtusku. Jak poinformowała Prokurator Rejonowa Jolanta Świdnicka zarzut zamordowania dziecka usłyszała 29-letnia Alicja B. To ta sama Alicja, która jako nastolatka była ofiarą ojca! – informuje Pułtuska Gazeta Powiatowa. Ofiara „polskiego Fritzla” jest oskarżona o celowe zabicie swojego dziecka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń miała przerwać pępowinę i udusić noworodka, uciskając go w okolicy krtani. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.
Jak podają dziennikarze PGP, zgłoszenia do pułtuskiej prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sformułowane jako możliwość przerwania ciąży dokonał mężczyzna. Jest natomiast za wcześnie, żeby ustalić, czy zamieszkały w Legionowie partner Alicji B., u którego w ostatnim czasie ona przebywała, jest ojcem dziecka. Alicji B. grozi nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie. Miejscowa na Weekend będzie przyglądać się tej sprawie.

Katarzyna Gębal