????????????????????????????????????

Na terenie powiatu sochaczewskiego czterech mężczyzn prowadziło nielegalne wyroby tytoniowe. W sumie zabezpieczono ponad 1200kg tytoniu i 93. tys. sztuk papierosów. Dwóch z podejrzanych to mieszańcy legionowa.


Policjanci z Legionowa i funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 40 do 52 lat, którzy pracowali przy nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Dwóch z nich to mieszkańcy Legionowa. Pozostała dwójka to obcokrajowcy.
Swoją siedzibę mieli w miejscowości w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali tam podejrzanych wyrabiających papierosy na specjalnie do tego przystosowanej maszynie.
Po przeszukaniu magazynu odnaleziono ponad 93. tys. sztuk papierosów gotowych do dystrybucji oraz ponad 1200kg tytoniu leżącego na podłodze. Wszystko warte było 800 tysięcy złotych.
Towar wraz z maszyną trafiły do depozytu, a mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.
To jednak nie wszystko. Podczas przeszukiwania mieszkania Bogusława O. policjanci znaleźli 46 gramów amfetaminy. Natomiast Mariusz U. Był w posiadaniu tabletki narkotyku MDMA, zwaną potocznie ecstasy.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, uszczuplenie państwa od podatku akcyzowego w wysokości ponad miliona złotych. Za tego typu wyczyn grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 2 lat. Legionowianie dodatkowo usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających.
Na wniosek legionowskich policjantów i Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie sąd zadecydował, że trzech podejrzanych mężczyzn trafi na 3 miesiące do aresztu. Wobec Mariusza U. zastosowano policyjny dozór 2 razy w tygodniu i poręczenie majątkowe.