Od października zeszłego roku w Legionowie działa projekt „Zakręcone dojazdy”. Ma on zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z komunikacji miejskiej czy samochodów, a w zamian za to do korzystania z rowerów. 

Co ciekawe, jego twórcami jest trójka licealistów: Artur Wawryniuk, Szymon Gruszczyński i Radek Madajczak. – Zaczęło się generalnie od tego, że nasze koleżanki w zeszłym roku organizowały projekt w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W tym roku my pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zorganizować coś takiego samemu, ponieważ mamy z tego pewne profity, a poza tym możemy coś wokół siebie zmienić na plus – powiedział Radek Madejczak.

Olimpiada „Zwolnieni z teorii” jest skierowana do licealistów i studentów, a jej cel jest prosty – zachęta do stworzenia własnego przedsięwzięcia, za które później młodzi ludzie otrzymują certyfikat z zarządzania. Jest to też dobra okazja do zdobycia niezbędnego w przyszłości doświadczenia. – Zaczęliśmy od druku plakatów. Mamy tez umówione spotkanie w jednej z legionowskich szkół. Oparliśmy się jednak głównie na mediach społecznościowych i nakręciliśmy filmik, który opublikowaliśmy na facebooku – dodaje Radek. Filmik cieszy się dużą popularnością i dociera do coraz większej liczby odbiorców.

Sami autorzy dają też innym dobry przykład, bo sami poruszają się na rowerach, szczególnie do szkoły, nawet jeśli ta mieści się  w Warszawie. Nie straszna im zima ani złe warunki pogodowe, bo jak przekonują, rowerem są na miejscu dużo szybciej i taniej niż autobusem.

4 KOMENTARZE

  1. To teraz w ME jest konkurs i można wygrać rower, więc polecam spóbowac najpierw tak a dopiero kupić tak czy owak.

  2. ja się poruszam na rowerze od tygodnia, bo kupiłem na promocji w media expert firmy Indiana, więc nie jakiś wypasiony, znanej marki, ale jeździ i kocham go 🙂

Comments are closed.