Funkcjonariusze prewencji z Komisariatu Policji w Serocku, asp. sztab. Mariusz Łapiński oraz st. post. Rafał Wojtyra, uratowali życie mężczyźnie, który miał zamiar popełnić samobójstwo.

W trakcie wykonywania codziennych obowiązków, policjanci zostali skierowani na poszukiwania zaginionego mężczyzny. Z informacji, jakie dotarły do policji wynikało, że życie zaginionego mogło być zagrożone. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli więc kontrolę miejsc ewentualnego pobytu mężczyzny.

Podczas poszukiwań, asp. sztab. Mariusz Łapiński i st. post. Rafał Wojtyra zauważyli zaparkowany samochód osobowy, którym miał się poruszać zaginiony mężczyzna.  Funkcjonariusze natychmiast podeszli do auta. W środku znajdował się, skrajnie wycieńczony, poszukiwany mężczyzna. Stróże prawa błyskawicznie udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie wezwali karetkę pogotowia. Okazało się, że mężczyzna próbował otruć się spalinami. Badanie alkomatem wykazało też, że był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad półtora promila alkoholu.

Decyzją lekarza, niedoszły samobójca został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali.

 fot. KPP Legionowo