Już po raz piąty jeden z etapów Poland Bike Marathon został zorganizowany w Legionowie. Start i meta wyścigów na wszystkich dystansów wyznaczono przy Placu Kościuszki. na trasach wytyczonych w lasach legionowskich rywalizowało aż 700 zawodników w wieku od 2 do 75 lat. Kolejny zawody Poland Bike Marathon zostaną rozegrane w Wąchocku.

W parku u zbiegu ulic Handlowej i Kwiatowej w niedzielę zostało zorganizowane miasteczko rowerowe Lotto Poland Bike Marathon. Tradycyjnie już, do Legionowa przyjechało kilkuset zawodników z całej Polski. Tegoroczne zawody były rekordowe pod względem liczby startujących. na wszystkich dystansach rywalizowało aż siedmiuset kolarzy.

Organizatorzy wyznaczyli trasy o różnej długości i stopniu trudności, w zależności od umiejętności i wieku zawodników. Najmłodsi, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z rowerem ścigali w Mini Crossie się na dystansach 300 i 600 metrów, natomiast młodzież nieco starsza rywalizowała w wyścigu Fan na 7 km. Bardziej zaprawieni w jeździe górskiej walczyli o zwycięstwo w kategorii Mini na dystansie 30 km, a najbardziej zaawansowani zawodnicy mieli do pokonania aż 55 km.

Najszybciej dystans 7 km pokonał Antek Gańko, drugie miejsce zajął Bartosz Nowak, a jako trzeci minął linię mety Bartłomiej Ochmański. Wśród dziewcząt na tym dystansie najlepsza była Weronika Tyszka przed Aleksandrą Lach i Weroniką Janikowską.

Najszybszą kobieta na dystansie 30 km była Agnieszka Mażewska, która wyprzedziła Izabelę Macutkiewicz i Weronikę Białek. W konkurencji mężczyzn na tym dystansie, pierwszy linię mety minął Michał Dobrzyński. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Piotr Oleszczuk, a na trzecim Tomasz Jurkowski.

Na najdłuższym dystansie wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Sikora, która o 7,5 minuty wyprzedziła druga na mecie Magdalenę Sadłecką, a trzecia na mecie Ewa Duda straciła do zwyciężczyni aż 24,5 minuty.

Znacznie bardziej wyrównana była rywalizacja wśród mężczyzn. Mariusz Marszałem wyprzedził drugiego na mecie Adriana Jasińskiego tylko o 3 sekundy. Trzeci na mecie Jakub Perzyna stracił do zwycięzcy blisko 2,5 minuty.

Lotto Poland Bike Marathon przenosi się teraz na południe Polski. Miastem, które będzie organizowało kolejny etap zawodów będzie Wąchock. Ponieważ trasy wokół Legionowa były bardzo urozmaicone i o dużej różnicy wzniesień, więc były znakomitym przetarciem przed startem w Górach Świętokrzyskich.