Strona główna Sport Piłka nożna

Zabójcze pół godziny

W ostatnią sobotę (10 czerwca), w meczu 33 kolejki w pierwszej grupie III ligi, Legionovia Legionowo pewnie pokonała na własnym boisku 3:1 drugą drużynę warszawskiej Legii. Na kolejkę przed końcem rozgrywek legionowianie cały czas tracą zaledwie punkt do liderującego w tabeli ŁKS II Łódź. Losy awansu do II ligi rozstrzygną się więc w najbliższy weekend.

Podopieczni trenera Michała Pirosa zaliczyli w sobotnim meczu prawdziwe wejście smoka. Dość powiedzieć, że po 25 minutach gry prowadzili z „wojskowymi” 3:0. Pierwsza bramka dla legionowian padła już w piątej minucie. Bartosz Mroczek wykorzystał niezbyt pewne wybicie piłki przez bramkarza warszawian i głową skierował ją do siatki. Kwadrans później, po dobrym dośrodkowaniu, Mroczek pewnym strzałem drugi raz pokonał golkipera Legii II i podwyższył wynik na 2:0. Legionovia była wyraźnie w gazie i nie zamierzała zwalniać tempa. W 25 minucie było już 3:0! Tym razem drogę do bramki „wojskowych” znalazł Patryk Koziara. Kapitan gospodarzy huknął z około 20 metrów i bramkarz Legii znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Do końca pierwszej połowy dominacja gospodarzy była bezdyskusyjna, choć bramki już w niej nie padły.

Po zmianie stron Legionovia nie forsowała już tak tempa i dzięki temu legioniści mogli śmielej zaatakować. Wydawało się jednak, że gospodarze, mimo oddania inicjatywy warszawianom, nadal w pełni kontrolowali spotkanie, ataki Legii II były bowiem bardzo nieskuteczne. Większość z nich rozbijała się o defensywę legionowian, a te piłki, które przechodziły linię obrony, padały łupem Jana Krzywańskiego. Jednak w 76 minucie legioniści znaleźli w końcu drogę do bramki Legionovii. Rafał Maciejewski dobiegł do futbolówki zagranej wzdłuż linii bramkowej i strzałem na dalszy słupek dał swojej drużynie bramkę – jak się potem okazało, honorową. W tym meczu gole już bowiem nie padły.

Przed nami ostatnia ligowa kolejka. Wszystkie mecze kończące sezon 2022/2023 w grupie pierwszej zostaną rozegrane w sobotę 17 czerwca o godzinie 17.00. Wtedy też rozstrzygną się losy awansu, w grze cały czas są bowiem trzy zespoły: ŁKS II Łódź z 65 punktami na koncie, Legionovia Legionowo mająca o jeden punkt mniej i Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która zdobyła 63 punkty. Chcąc awansować, legionowianie muszą w sobotę wygrać na wyjeździe z walczącą o utrzymanie Wartą Sieradz i liczyć na potknięcie łodzian, którzy również w meczu wyjazdowym zmierzą się z pewną utrzymania Olimpią Zambrów.

KS Legionovia Legionowo – Legia II Warszawa 3:1 (3:0)

Bramki: Mroczek (5’, 20’), Koziara (25. min.) – Maciejewski (76′).

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Choroś (61′ Suchanek), Gibas, Barański, Zaklika, Kumoch, Koziara (73′ Zjawiński), Mroczek (61′ Mitura), Rymek (61′ Wojdyga), Papazjan (67′ Sonnenberg).

Legia II: Szajewski – Pacek (46′ Krajewski), Wnorowski, Brodziński, Konik – Waniek (34′ Tadrowski), Kieraś (46′ Korczakowski), Grączewski – Puciłowski (46′ Maciejewski), Stangret (76′ Lachowicz), Kiedrowicz.