Strona główna Sport Piłka nożna

Rezerwy nokautują Inter

To co do tej pory nie udaje się pierwszej drużynie Legionovii KZB Legionowo, jej rezerwom przyszło bez większych problemów. Nie tylko udało im się zainaugurować rundę wiosenną A Klasy, ale jeszcze zrobili to bardzo efektownie. Piłkarze Sebastiana Dziesiewicza na własnym boisku rozbili warszawski Inter aż 6:2.

Jeśli jednak spojrzy się na tabelę A Klasy grupy: Warszawa I, taki wynik nie powinien specjalnie dziwić. Po czternastu kolejkach Legionovia II Legionowo jest druga i traci do lidera tylko dwa punkty. Inter Warszawa jest natomiast ostatni, a na swoim koncie ma tylko jeden wygrany mecz i aż 13 porażek. Początek spotkania tej dysproporcji jednak nie pokazywał. Legionovia co prawda przeważała, ale goście potrafili się skutecznie bronić. A jeśli weźmie się jeszcze pod uwagę fakt, że od 17 minuty gospodarze grali w dziesiątkę – czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył bowiem Olaf Martynek – a na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 1:1, to przy Parkowej mogło się zanosić na sporą niespodziankę.

Jeśli ktoś się tego obawiał, to już po pierwszych minutach drugiej połowy mógł odetchnąć z ulgą. W ciągu 45 minut Legionovia zdołała bowiem wbić Interowi aż pięć bramek. Hatt – Tricka ustrzelił Przemysław Rybkiewicz, dwa trafienia dołożył Karol Szczepkowski, a jedno Bartosz Grzelak. Warszawianie zdołali odpowiedzieć jednym golem. Goście mieli też rzut karny, który jednak pewnie obronił Bartosz Kowalczyk.

Następne spotkanie rezerwy Legionovii rozegrają z liderem A klasy, Mazurem Radzymin. Mecz został zaplanowany na sobotę (31 marca) na godzinę 13:30.