Strona główna Sport Piłka ręczna

Zagłębie pokonane.

KPR RC Legionowo przełamał serię porażek pokonujac na własnym parkiecie Zagłębie Lubin 28:25. W drużynie z Legionowa, której pomogła szersza niż w poprzednich meczach ławka rezerwowych, mogliśmy zobaczyć kilku nowych zawodników

Legionowianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Dobrze spisywała się obrona i bramkarz Tomislav Stojković. Pierwsza połowa była zdominowana przez gospodarzy którzy na przerwę schodzili z osmioma bramkami przewagi.

KPR kontyuował dobrą grę na początku drugiej części spotkania i prowadził już 10 bramkami.Trener Lis dał szansę na pokazanie swoich umiejętności dwóm nowym graczom Mateuszowi Miecznikowskiemu oraz Kacprowi Wyrozębskiemu. Zagłębie nie zamierzało się poddawać i rzuciło się do odrabiania strat, jednak przewaga legionowian była zbyt duża. Ataki Zagłębia rozbijały się o szczelną defensywę i doskonale spisującego się Mikołaja Krekorę. Zwycięstwo KPR-u nie było ani przez moment zagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:25.

Kolejne spotkanie KPR rozegra 10 maja w Szczecinie. Rywalem legionowian będzie Sandra Spa Pogoń Szczecin.

KPR RC Legionowo – Zagłębie Lubin 28:25 (16:8)

KPR:Krekora, Stojković, Wyrozębski – Ignasiak 3, Prątnicki 2, Mochocki 2, Kasprzak 9, Miecznikowski, Titow 6 , Brinovec, Gawęcki 1, Ciok 3, Gumiński 2

Zagłębie:Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Bondzior 3, Kużdeba 2, Mrozowicz 4, Pawlaczyk, Szymyślik 4, Czuwara 6 , Wolski, Gudz, Bartczak, Pietruszko 1, Moryto 3 , Dzono