fot. KP PSP Legionowo

W poniedziałek (25 września) tuż przed godziną drugą w nocy w jednym z domów jednorodzinnych znajdujących się przy ul Modlińskiej w Wieliszewie wybuchł pożar. W budynku przebywały wówczas trzy osoby. Dwie z ich zdołały uciec, trzecia została ewakuowana przez strażaków.

Na miejsce zadysponowano w sumie sześć zastępów straży pożarnej: z JRG Legionowo, WSP Zegrze, OSP Wieliszew, OSP Kałuszyn i OSP Skrzeszew. Zjawiły się też pogotowie ratunkowe, policja i pogotowie energetyczne. Na miejscu okazało się, że źródło pożaru znajdowało się w sypialni budynku – paliła się tam kanapa. Dwoje mieszkańców domu zdołała wydostać się na zewnątrz, natomiast jedna osoba została odcięta na balkonie. Z płonącego domu ewakuowali ją strażacy. Cała trójka została przebadana przez ratowników medycznych. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Pożar został dość szybko opanowany. Strażacy wynieśli następnie na zewnątrz budynku spalone przedmioty, oddymili pomieszczenia i sprawdzili je kamerą termowizyjną.. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę. Przyczyna pożaru, póki co, nie jest jeszcze znana.