Zatrzymani ostatnio przez policjantów 51-letnia kobieta i jej 42-letni partner to kolejni domowi oprawcy z terenu powiatu. Jak ustalili śledczy, para od kilku miesięcy znęcała się nad matką kobiety. Agresorzy zostali już tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im osiem lat więzienia.

Po uzyskaniu informacji, że para prawdopodobnie znęca się na 75-latką, policjanci natychmiast wszczęli procedurę Niebieskiej Karty i zatrzymali domowych oprawców. Podczas czynności prowadzonych w sprawie, po przesłuchaniu świadków i zebraniu dowodów, śledczy ustalili, że córka 75-latki oraz jej partner, będąc pod wpływem alkoholu, od kilku miesięcy wszczynali awantury, podczas których wyzywali starszą kobietę. Dodatkowo jeszcze 51-latka popychała, szarpała i biła swoją matkę. Zaniedbywała również jej potrzeby życiowe.

Para usłyszała zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego na osobą nieporadną z uwagi na wiek i stan zdrowia. Prokurator prowadzący śledztwo wystąpił do sądu z wnioskiem o najsurowszy środek zapobiegawczy w stosunku do domowych agresorów. Sąd przychylił się do niego i aresztował oboje na okres trzech miesięcy.