Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu piłkarze Legionovii Legionowo wysoko, bo aż 5:2, pokonali na wyjeździe Mławiankę Mława. Liderujący w tabeli grupy pierwszej trzeciej ligi ŁKS II Łódź swoje spotkanie tylko zremisował i dzięki zwycięstwu w Mławie legionowianie na dwie kolejki przed końcem sezonu tracą tylko punkt do pierwszego miejsca, premiowanego awansem do II ligi.

Lepszego początku sobotniego meczu podopieczni trenera Michała Pirosa nie mogli sobie chyba wymarzyć. Po ośmiu minutach gry prowadzili w Mławie już 2:0. Zaczęło się w 4 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Patryk Koziara i pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Cztery minuty później kapitan legionowian wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z graczy mławianki, no i było już 2:0. Jednak podrażnieni goście równie szybko odpowiedzieli. W 14 minucie defensywa Legionovii nieco się pogubiła i dzięki temu w sytuacji sam na sam z Janem Krzywańskim znalazł się Michał Stryjewski, który strzelił bramkę kontaktową.

Po zmianie stron Mławianka odważniej zaatakowała, co dało efekt w postaci wyrównującej bramki strzelonej 56 minucie przez Mateusza Stryjewskiego. Zaczęło więc być nerwowo, bo z wyniku 2:0 zrobiło się już 2:2. Na szczęście utrata prowadzenia nie podcięła legionowianom skrzydeł i ponownie rzucili się oni na przeciwnika. I to rzucili się skutecznie. W 69 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Konrad Zaklika i znów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu przewaga Legionovii była już miażdżąca, co rychło znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. W 86 minucie wynik na 4:2 podwyższył Dariusz Zjawiński, a w 89 na 5:2 ustalił go Szymon Wiejak.

W przedostatniej kolejce podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzą się na własnym boisku z rezerwami Legii Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 10 czerwca, początek o godzinie 17.00.

Mławianka Mława – KS Legionovia Legionowo 2:5 (1:2)

Bramki: Michał Stryjewski (14’), Mateusz Stryjewski (56’) – Patryk Koziara (4’, 8’ k.), Konrad Zaklika (65’), Dariusz Zjawiński (86′), Szymon Wiejak (89’).

Mławianka: Koliński – Markowicz, Rogalski, Komorowski, Skudynowski, Kurowski, Olczak, Stryjewski, Tworek (46′ Sobotka), Stryjewski, Karol.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz (73′ Gibas), Choroś, Barański, Zaklika, Koziara, Kumoch (81′ Wiejak), Suchanek (69′ Zjawiński), Mroczek (69′ Rymek), Papazjan (81′ Mitura).