Świetna wiadomość dla miłośników pływania! Na koniec czerwca przewidziane jest ponowne otwarcie basenu przy Królowej Jadwigi w Legionowie. Planowana data uruchomienia drugiej miejskiej pływalni, tj. 26 czerwca, będzie zbieżna z rozpoczęciem przerwy technologicznej na Wodnych Piaskach.

W zarządzającej obydwoma obiektami spółce KZB Legionowo działania w zakresie eksploatacji i konserwacji zaplanowano w taki sposób, aby fanom pływania umożliwić ciągłość korzystania z basenu. I tak właśnie się stanie. Legionowska pływalnia przy ul. Królowej Jadwigi czynna będzie codziennie w godzinach od 14.00 do 22.00. Sesje, podobnie jak przed pandemią, trwać będą 45 minut. Cennik poznamy niebawem. Zostanie on opublikowany na stronie internetowej kzb-legionowo.pl, a także w miejskich kanałach informacyjnych.

Obecnie w starszym z miejskich obiektów pływackich prowadzone są prace przygotowawcze. Po ich zakończeniu oraz otrzymaniu pozytywnych wyników testów wody będzie można zaprosić legionowian do korzystania z basenu. – Zachęcam mieszkańców Legionowa i okolic do częstego korzystania z obu miejskich pływalni. Każdy z obiektów ma swoją specyfikę. Wodne Piaski oferują więcej atrakcji i rozbudowane są o tak zwaną strefę relaksu, natomiast basen przy dawnej „szóstce” nastawiony jest wyłącznie na trening pływacki – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo.