Było ciężko, ale najważniejsze, że udało się wywalczyć komplet punktów. W sobotę (20 maja) na własnym boisku Legionovia Legionowo pokonała 2:1 Ursusa Warszawa. Gola na wagę zwycięstwa zdobył wchodzący z ławki Dariusz Zjawiński. W tej chwili Legionovia zajmuje trzecie miejsce w tabeli i cały czas jest w grze o awans. Do pierwszego ŁKS-u II Łódź i drugiej Pogoni Grodzisk Mazowiecki traci tylko jeden punkt.

Jak już było powiedziane, mecz z drużyną ze stolicy do łatwych nie należał, choć na papierze mogło się wydawać, że dla podopiecznych trenera Pirosa będzie on raczej piłkarskim spacerkiem. Legionovia bowiem cały czas gra o awans, Ursus natomiast zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a na 28 rozegranych w tym sezonie meczów wygrał tylko cztery. Pamiętając jednak marcowe starcie z wówczas ostatnią Concordią Elbląg, które mimo dwubramkowego prowadzenia legionowian zakończyło się ostatecznie podziałem punktów, można było mieć obawy, że i tym razem zespół z dołu tabeli postawi się legionowskiej drużynie i sprawi jej spory kłopot. I tak się faktycznie stało.

Przez pierwszą połowę meczu Legionovia, mimo swej przewagi, nie potrafiła znaleźć drogi do bramki warszawian. Zasieki obronne Ursusa skutecznie odpierały kolejne ataki legionowian. Na przerwę oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie. Po zmianie storn obraz gry wiele się nie zmienił, z tą tylko różnicą, że goście potrafili wykorzystać błąd gospodarzy i w 58 minucie, po golu strzelonym przez Stanisława Munika, wyszli na prowadzenie. Legionovia została więc przyciśnięta do muru i musiała jeszcze mocniej zaatakować. W 68 minucie kapitan zespołu Patryk Koziara doprowadził do wyrównania. Taki wynik legionowian jednak nie satysfakcjonował. A defensywa gości grała skutecznie i remis utrzymywał się przez kolejne długie minuty. Gdy już wydawało się, że Legionovia znów pogubi punkty w meczu z drużyną z dołu tabeli, w 82 minucie Dariusz Zjawiński zdobył zwycięskiego gola. I trzy punkty zostały w Legionowie.

W następnej kolejce podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom. Mecz zostanie rozegrany w środę 24 maja o godzinie 18.00. Natomiast w sobotę 27 maja w Legionowie szykują się derby, w których Legionovia podejmie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Start meczu o godzinie 15.00.

Legionovia Legionowo – Ursus Warszawa 2:1 (0:0)

Bramki: Koziara (68’), Zjawiński (82’) – Muniak (58’).

Legionovia: Krzywański – Choroś, Gibas, Waszkiewicz, Kaczorowski (74′ Mroczek), Barański (74′ Wojdyga), Koziara, Kumoch, Gołąb (46′ Papazjan), Sonnenberg (63′ Mitura), Wiejak (63′ Zjawiński).

Ursus: Grzegorzewski – Kozarzewski, Górecki (71′ Krajewski), Skowroński, Jurczyński, Prusinowski (84′ Bernacik), Osica (71′ Świeciński), Muniak (77′ Wietecki), Pyrzyna (77′ Zając), Muszyński, Dziełak.