fot. arch.

Legionowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego podejrzewanego o stosowanie przemocy wobec byłej partnerki, uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu policjanci z legionowskiej patrolówki zostali powiadomieni przez pokrzywdzoną o mężczyźnie, który dobija się do jej mieszkania. Natychmiast udali się pod wskazany adres. Tam zastali 28-latka oraz zgłaszającą. Z relacji kobiety wynikało, że jej były partner, uszkadzając drzwi wejściowe, wtargnął do jej mieszkania. Nie reagował na prośby kobiety o opuszczenia lokalu i był w stosunku do niej agresywny i wulgarny. Pokrzywdzona zeznała też, że nie była to pierwsza taka sytuacja. Wcześniej 28-latek zdemolował jej mieszkanie oraz zniszczył jej telefon i odzież. W tych okolicznościach funkcjonariusze zatrzymali agresora i osadzili go w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzuty stosowania przemocy, uszkodzenia mienia oraz naruszenia miru domowego. Decyzją prokuratora 28-latek został objęty policyjnym dozorem. Zakazano mu też zbliżania się do pokrzywdzonej.