Policjanci z legionowskiej komendy otrzymali niedawno zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, do której miało dojść w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jej sprawcą okazał się kolega pokrzywdzonego. Teraz 43-letni mieszkaniec powiatu będzie odpowiadał za dokonanie kradzieży zuchwałej.

Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że poprzedniego mężczyźni spożywali razem alkohol. W pewnym momencie 43-latek wyrwał swojemu koledze pieniądze z ręki, po czym wyszedł z mieszkania. Policjanci zajmujący się tą sprawą już następnego dnia po zgłoszeniu namierzyli i zatrzymali na jednej z ulic podejrzanego mężczyznę. Również i wtedy był on pijany. W jego organizmie krążyło ponad półtora promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu podejrzany został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt w prawem. Decyzją sądu 43-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.