fot. UMiG Serock

Według informacji płynących z serockiego ratusza bliskie finalizacji są prowadzone z administracją wojskową rozmowy w sprawie nabycia przez gminę gruntów w Zegrzu. Udało się już uzyskać akceptację dla planów dotyczących zagospodarowania działek na potrzeby mieszkańców, ruszyła też procedura związana z przekazaniem terenu lokalnemu samorządowi.

Przedmiotem cywilno-wojskowych negocjacji są dwie działki: jedna z nich, o powierzchni 812 m2, jest położona w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Zegrzu, druga zaś, prawie dwukrotnie większa, leży nieopodal zabytkowej prochowni, na wysokości ul. Pułku Radio, przy linii brzegowej Jeziora Zegrzyńskiego. Jej powierzchnia wynosi 1570 m2. Na każdą z powyższych nieruchomości samorządowcy mają już dobry pomysł.

Jak dotąd udało się przeprowadzić podziały geodezyjne gruntu, dzięki którym wyodrębniono interesujące gminę działki, nastąpiło też wyłączenie ich spod zarządu Ministerstwa Obrony Narodowej. „Obecnie wystąpiliśmy do starosty o rozpoczęcie procedury ich przekazania w drodze darowizny na rzecz gminy. (…) Pozyskanie tych terenów umożliwi gminie zabezpieczenie przewidywanych potrzeb w zakresie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Zegrzu, a także kontynuację projektu stworzenia atrakcyjnej przestrzeni rekreacyjnej nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego, którego pierwszy etap już służy lokalnej społeczności” – komentują sprawę urzędnicy z serockiego ratusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here