Rewanżową rundę rozgrywek koszykarskiej II ligi rywalizujący w grupie B Legion Legionowo rozpoczął od domowego starcia z silną (nie tylko z nazwy) ekipą Żubry Chorten Białystok. I niestety po raz kolejny nie znalazł na nią sposobu. Chociaż drużyna z IŁ Capital Areny zagrała niezłe zawody, w niedzielnym (15 stycznia) meczu – wygrywając 90:82 – triumfowali jednak goście.

W szatni legionowskiego zespołu nie ukrywano, że za porażkę w pierwszym spotkaniu, kiedy to w drugiej odsłonie ligowej rywalizacji Legion na wyjeździe uległ Żubrom 73:92, należy się gościom „odwdzięczyć”. Umiarkowanemu optymizmowi podopiecznych Antonio Daykoli sprzyjał ponadto fakt debiutu w drużynie nowego rzucającego, mierzącego 190 cm wzrostu tureckiego zawodnika Çağlara Çalişkana. Tyle że świadomi swoich umiejętności przyjezdni ani myśleli realizację owych planów rywalom ułatwiać. Od samego początku meczu nie dali się gospodarzom zepchnąć do defensywy i często skutecznie kończyli swoje akcje. Na tyle często, że w pierwszej kwarcie okazali się od nich o trzy punkty lepsi. Pomimo ambicji i starań Legionu, historia powtórzyła się też w następnej części meczu, również przez miejscowych graczy przegranej – tym razem siedmioma „oczkami”. To sprawiło, że nie mając już nic do stracenia, w trzeciej kwarcie postawili oni wszystko na jedną kartę. Szalone ataki w połączeniu z bardziej skuteczną obroną przyniosły legionowianom zamierzony efekt w postaci wygranej 20:16. A co za tym idzie, rozbudziły nadzieje na kontynuowanie pościgu za uciekającymi Żubrami. Niestety, czując na plecach oddech rywala, te dogonić się już nie dały. Wręcz przeciwnie. Na potwierdzenie dominacji w niedzielnym spotkaniu czwartą kwartę białostocczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść, kończąc cały mecz z wynikiem 90:82.

Po siedemnastu kolejkach spotkań, z 23 punktami na koncie, Legion zajmuje w tabeli grupy B ósme miejsce. W najbliższą sobotę (21 stycznia) legionowianie podejmą we własnej hali jedenastą aktualnie ekipę Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 17.00.

KS Legion Legionowo – Żubry Chorten Białystok 82:90 (20:23, 19:26, 20:16, 23:25)

Punkty dla Legionu zdobywali: Motel – 27, Lewandowski – 20, Pabianek – 9, Çalişkan – 8, P. Benigni i Łapiński – po 6, Słoniewski – 4, Turkowski – 2.