Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że Jan Krzywański – bramkarz i wychowanek Legionovii, przebywał na testach w ekstraklasowym Widzewie Łódź. Młody golkiper z Legionowa najwyraźniej przekonał do siebie zarówno władze, jak i szkoleniowca słynnego łódzkiego klubu, bo ten zdecydował się podpisać z nim kontrakt.

Jak oficjalnie zakomunikowano, do obecnej trzeciej drużyny piłkarskiej ekstraklasy Jan Krzywański trafi od 1 lipca br., co oznacza, że w rundzie wiosennej będzie on jeszcze bronił bramki Legionovii. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy klubami 19-letni golkiper wyjedzie z pierwszą drużyną Widzewa Łódź na obóz do Turcji, zaś w trakcie rundy wiosennej będzie trenował z łódzkim zespołem dwa razy w tygodniu. Z Widzewem Krzywański związał się kontraktem do 2025 roku.

Utalentowany 19-latek jest wychowankiem Akademii Legionovii Legionowo. Swój pierwszy oficjalny ligowy mecz rozegrał jeszcze w drugiej lidze, w sezonie 2019/2020. Między słupkami bramki Legionovii stanął w starciu z Górnikiem Łęczna. Od tego czas stał się podstawowym bramkarzem Novii. W obecnym sezonie, jako jedyny zawodnik legionowskiej drużyny, zagrał we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasu.