We wtorek (3 stycznia), w wieku 74 lat, zmarł Wiesław Jakubczak, długoletni członek Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legionowie, społecznik, propagator tańca oraz inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych. Ostatnio zasiadający też w komisji rozpatrującej wnioski wpływające do legionowskiego budżetu obywatelskiego.

Swą pracę magisterską Wiesław Jakubczak obronił z zakresu prawa międzynarodowego, prowadząc też później wykłady z tej dziedziny, a także z prawa administracyjnego. W latach 1974-77 był szefem sekcji dyskusyjnych klubów filmowych uczelni warszawskich. Od 1985 r. prowadził działalność gospodarczą, w tym kancelarię doradztwa podatkowego oraz działalność dydaktyczną dotyczącą prawa i podatków, z myślą o osobach szukających pracy lub planujących uruchomienie własnego biznesu. Posiadał referencje solidnego realizatora wydane przez Ambasadę Komisji Wspólnoty Europejskiej. Ponadto niemal od początku lat 90., wspólnie z żoną Bożeną, Wiesław Jakubczak organizował przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne, międzynarodowe festiwale i wydarzenia kulturalne. A od 2008 r. był społecznym przedstawicielem organizacji pozarządowych do Forum Dialogu Społecznego funkcjonującego przy prezydencie stolicy.

Społecznie działał też na rzecz współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w Warszawie, doradzał przy rozwiązywaniu przez NGO problemów prawno-księgowych, uzyskiwaniu statusu pożytku publicznego i wspierania wolontariatu. Był również ekspertem w zakresie badania dokumentów księgowych Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here