Urzędnicy z legionowskiego ratusza po raz kolejny zachęcają mieszkańców do społecznej aktywności. W tym przypadku pod postacią stworzenia, a następnie złożenia projektu do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Nabór już trwa!

Ma swój obywatelski budżet gmina Legionowo, ma go też mazowiecki samorząd. Do tego, co zrozumiałe, wielokrotnie większy, wynoszący imponujące 25 mln zł. A za takie pieniądze da się zrealizować całkiem sporo dobrych pomysłów, z korzyścią dla gości oraz mieszkańców regionu. Najpierw jednak trzeba złożyć odpowiednio przygotowaną dokumentację. Warto się z tym pospieszyć, ponieważ nabór potrwa tylko do 13 stycznia 2023 r. Natomiast od 16 stycznia do 24 marca przedstawione projekty będą poddawane fachowej ocenie, przede wszystkim pod kątem możliwości i celowości ich realizacji.

Wyniki oceny projektów mają zostać ogłoszone do 5 kwietnia przyszłego roku, głosowanie nad nimi zaplanowano zaś na okres od 12 maja do 7 czerwca. Mniej więcej tydzień po jego zakończeniu powinno nastąpić ogłoszenie ostatecznych wyników. Kto wie, może wśród zwycięskich inicjatyw znajdzie się też jakaś z Legionowa lub powiatu…?