Na odbywające się w Wyszkowie ogólnopolskie zawody pływackie pod nazwą Puchar Sprintu trenerzy z legionowskiej Ósemki zabrali aż 27 zawodników. I to było dobre posunięcie. Do domów liczna klubowa ekipa wracała bowiem w doskonałych nastrojach, bogatsza o zdobyte doświadczenie oraz siedem cennych krążków.

Najlepiej spośród członków legionowskiej drużyny spisała się podczas sobotniej (17 grudnia) rywalizacji sprinterskiej szóstka zawodniczek i zawodników: Antonina Kołacz, Magdalena Kosak, Lena Szopa, Nikodem Obidziński, Mikołaj Popławski oraz Wojciech Puszkarski. Wywalczyli oni w Wyszkowie łącznie siedem medali. Co istotne i napawające optymizmem, reszta pływackiego teamu – trenującego na co dzień w zarządzanej przez spółkę KZB Legionowo pływalni Wodne Piaski – również spisała się świetnie, jeden po drugim bijąc swoje rekordy życiowe i ocierając się o podium w każdej niemal konkurencji.

Zadowoleni byli więc zawodnicy, cieszyli się też trenerzy: Renata Syroka i Wojtek Sieczych, którzy zorganizowali całą tę sportową eskapadę i na miejscu wspierali swoich podopiecznych. – Ze względu na liczebność naszej ekipy, pojechaliśmy na zawody wynajętym autokarem. To był najliczniejszy wyjazd w krótkiej historii klubu, ale czujemy, że w przyszłości do jednego autokaru już się nie zmieścimy… Bardzo cieszy nas wzrastające zainteresowanie Ósemką wśród młodych mieszkańców Legionowa. Dzięki dzieciom, wsparciu rodziców, a także Urzędu Miasta Legionowo, możemy skupić się na tym, co robimy najlepiej, czyli na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz wspieraniu ich w osiąganiu swoich celów i realizacji marzeń – podkreślają trenerzy z Ósemki. I już szykują swoich pływaków na kolejne zawody.