Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo nie wykorzystały kolejnej szansy na zdobycie pierwszych w tym sezonie punktów. W wyjazdowym spotkaniu z jedną ze słabszych ekip TAURON Ligi, zespołem Roleski Grupa Azoty Tarnów, gładko przegrały, znów nie rozstrzygając na swoją korzyść żadnego seta.

Przed poniedziałkowym (19 grudnia) pojedynkiem tarnowianki plasowały się na przedostatnim, jedenastym miejscu w ligowej stawce. Obok pięciu porażek miały jednak na koncie dwie wygrane i cztery zdobyte dzięki nim punkty. W poprzedniej kolejce siatkarki z Małopolski urwały zaś jednego seta liderującemu ŁKS-owi Commercecon Łódź, co tylko potwierdzało, że bez wątpienia przeciwniczki muszą na beniaminka uważać. Podczas meczu w Tarnowie znalazło to odzwierciedlenie już w inauguracyjnym secie. Młode legionowianki, swoim zwyczajem, rozpoczęły mecz całkiem nieźle i zanadto nie odstawały od rywalek pod względem skuteczności. Z biegiem kolejnych minut dały się im jednak rozpędzić, co te skwapliwie wykorzystały, dość przekonująco wygrywając pierwsze rozdanie do 20.

W dwóch kolejnych dopingowane przez ponad siedmiuset widzów tarnowianki przycisnęły jeszcze mocniej. Zagubione, w większości dopiero zbierające ligowe doświadczenie podopieczne Pawła Kowala nie za bardzo miały czym im się przeciwstawić, przez co tylko fragmentami nawiązywały w miarę wyrównaną walkę z gospodyniami spotkania. A te parły do przodu, coraz wyraźniej widząc już na horyzoncie cenne trzy punkty. W efekcie wygrały dwa pozostałe sety do 15, a cały poniedziałkowy mecz 3:0, wskakując dzięki temu na dziewiątą pozycję w tabeli TAURON Ligi. Legionowianki, z zerowym dorobkiem punktowym i stratą siedmiu „oczek” do trzech wyprzedzających je drużyn, nadal ją zamykają. Bez większych, niestety, nadziei na szybkie odbicie się od dna.

Swój następny mecz IŁ Capital Legionovia rozegra już po świętach, ponownie na wyjeździe. We wtorek (27 grudnia) o 17.30 zmierzy się z zajmującą obecnie czwarte miejsce ekipą BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Roleski Grupa Azoty Tarnów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:15, 25:15)

Roleski Grupa Azoty: Marcyniuk, Gerasimowa, Kowalska, Świstek, Ponikowska, Łyczakowska, Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Szumera, Rybak, Ociepa.
Legionovia: Mras, Jedut, Ortiz, Duda, Dudek, Mazenko, Kulig (libero) oraz Dębowska, Dąbrowska, Bartczak, Szymańska, Stefanik, Lenik.
MVP: Wiktoria Kowalska (Roleski Grupa Azoty).