fot. materiały prasowe

Komedia bywa czarna, romantyczna, muzyczna, a może też być… fryzjerska. Ba, nawet z humorem ostrym jak brzytwa! Takie właśnie cechy posiada znany od lat i od lat lubiany spektakl pod tytułem „Szalone nożyczki”, który w sobotę (10 grudnia) oglądała (i to dwukrotnie!) publiczność w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

Akcja tej popularnej sztuki toczy się w salonie fryzjerskim prowadzonym przez mistrza w swoim fachu, który wynajmuje zakład od znanej pianistki. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się śledczy, angażując do tego widzów. Paul Pörtner, autor tej kryminalnej komedii, główną rolę powierzył bowiem właśnie widzom. Od ich błyskotliwości zależy rozwój wydarzeń, a w konsekwencji również zakończenie tego przedstawienia, które już od dwóch dekad jest w repertuarze warszawskiego Teatru Kwadrat i pozostaje najpopularniejszym tytułem w jego repertuarze. Jak łatwo zgadnąć, świetnie przyjętym (i sprzedanym…) także w Legionowie.

Jeśli chodzi o obsadę sztuki, widzów zabawiają w niej między innymi Lucyna Malec, Ewa Wencel, Grzegorz Wons, Andrzej Nejman i Paweł Małaszyński. Bez dwóch zdań, do takiego zakładu fryzjerskiego aż chce się chodzić!