W piątej kolejce rozpoczętego niedawno sezonu TAURON Ligi zamykające tabelę siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo zaliczyły piątą porażkę. Podobnie jak wszystkie poprzednie – znów do zera. Tym razem poległy one 0:3 w wyjazdowym starciu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz.

Z pozoru, na papierze, wyglądało to optymistycznie: ligowego meczu z IŁ Capital Legionovią bydgoszczanki nie wygrały od 2019 roku. Ich postawa w tym sezonie wskazywała jednak na coś zupełnie innego. I rzeczywiście, w minioną niedzielę (27 listopada) szybko potwierdziło się to na parkiecie. O ile mniej więcej do połowy pierwszego seta Novianki zachowywały kontakt z prowadzącymi rywalkami, od stanu 16:12 praktycznie przestały grać. A przynajmniej grać skutecznie. Dość powiedzieć, że całkiem się zacięły i więcej punktów w tej partii już nie zdobyły.

Mimo to, niezrażone takim obrotem sprawy, podopieczne Pawła Kowala dziarsko zaczęły drugiego seta, w którym walka przez pewien czas była w miarę wyrównana. Kiedy jednak zrobiło się 19:14 dla miejscowych, trener gości od razu zarządził drugą przerwę. I dobrze, bo tuż po niej legionowianki zdobyły trzy „oczka” z rzędu. Inna sprawa, że głównie przez autowe ataki rywalek. Później jednak wyregulowały one celowniki, złapały lepszą koncentrację, po czym bez żadnych problemów wygrały drugie rozdanie do 20.

Do trzeciego przyjezdne przystąpiły jeszcze bardziej zmotywowane, co w połączeniu ze skuteczniejszą grą przełożyło się na ich minimalną przewagę. Kiedy, wychodząc na 10:9, bydgoszczanki przejęły inicjatywę, Paweł Kowal od razu zareagował wzięciem czasu. Efekt był jeszcze lepszy niż poprzednio, bo Legionovia błyskawicznie wyszła na 14:10! Kłopot w tym, że po kilku minutach, gdy „pałacanki” zmniejszyły swoją stratę, ekipa z Mazowsza „zrewanżowała” im się serią pięciu straconych punktów z rzędu i było po sprawie. Trzeciego seta zespół z Bydgoszczy wygrał 25:23, a całe spotkanie 3:0. Po sześciu kolejnych porażkach z legionowiankami, zaliczając wreszcie upragnione zwycięstwo.

W szóstej kolejce siatkarskiej TAURON Ligi, w pierwszą niedzielę grudnia, IŁ Capital Legionovia Legionowo zmierzy się na własnym parkiecie z ekipą #VolleyWrocław. Początek spotkania o 20.30. Czy gospodynie zrewanżują się wrocławiankom za przegrany niespełna miesiąc wcześniej ćwierćfinał Pucharu Polski i w końcu przełamią czarną serię porażek, okaże się już wkrótce.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:23)

Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz, Mazurek.
Legionovia: Jedut, Ortiz, Szymańska, Dudek, Mazenko, Mras, Kulig (libero) oraz Duda, Dąbrowska, Stefanik, Kubas (libero).
MVP: Monika Gałkowska (Pałac).