Większość z nas słyszała, że ciało człowieka składa się w 70% z wody, ale już mało kto wie, że strata tylko 20% wody prowadzi do ciężkiego odwodnienia, a nawet śmierci. Tymczasem uzupełniać ją w organizmie można i łatwo, i bardzo tanio. A przede wszystkim, tak jak w Legionowie – bez obawy o własne zdrowie.

Zawartość wody w organizmie jest zmienna – ze względu na wiek, jak i jakość spożywanych pokarmów. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek człowieka – stwarza warunki do wszelkich reakcji biochemicznych, transportuje substancje odżywcze oraz reguluje temperaturę ciała. Często najprostsze nawet dolegliwości zdrowotne mogą być spowodowane małą ilością spożywanej przez człowieka wody. Zapytaliśmy prezesa Zarządu PWK „Legionowo”, jakie korzyścią płyną z codziennego spożywania wody. – Naszym marzeniem jest, aby mieszkańcy Legionowa spożywali wodę, najlepiej tę z kranu. Jak dowodzą liczne badania naukowe, korzyści ze spożywania wody są niezaprzeczalne. Oprócz tak oczywistych zalet spożywania wody, jak gaszenie pragnienia czy poprawa koncentracji, woda posiada bezcenny wpływ na nasze zdrowie. Jej systematyczne spożywanie zapobiega chorobom serca i nerek, nadaje skórze zdrowy wygląd, usuwa toksyny z organizmu. Bardzo często dolegliwości objawiające się bólami głowy czy brzucha, słabym samopoczuciem, wysuszoną skórą spowodowane są brakiem spożywania odpowiedniej ilości wody – podkreśla prezes Grzegorz Gruczek.

Jak powszechnie wiadomo regularne picie wody zapobiega bólom głowy. Dzieje się tak dlatego, że właściwe nawodnienie gwarantuje sprawne mikrokrążenie w małych naczyniach krwionośnych mózgu i odpowiednie jego odżywianie. Aby organizm mógł optymalnie funkcjonować, musi być nawodniony i mieć stały dostęp do energii, a do tego potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Ponadto spożywanie odpowiedniej ilości wody pomaga nerkom sprawnie pozbywać się wszystkich zbędnych produktów przemiany materii. Odpowiednie „płukanie” nerek i całego układu moczowego zapobiega tworzeniu się kamieni, jak również ogranicza rozwój bakterii, a tym samym chroni przed infekcjami. – Namawiam wszystkich legionowian do spożywania dobrej i zdrowej wody, która jest niezbędna w realizacji zdrowego trybu życia. Zadbajmy o własne zdrowie! – mówi Grzegorz Gruczek, prezes PWK „Legionowo” Sp. z o.o.