Kiedy większość rodaków świętowała kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, młodzi pływacy – między innymi z UKS Delfin Legionowo – wzięli udział w rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew. Uczestniczyło w niej ponad 160 zawodniczek i zawodników z wielu krajowych klubów pływackich.

Debiutując na takiej imprezie w roli trenera, Michał Perl – wychowanek Delfina i jego aktualnie najlepszy zawodnik, zabrał do Sochaczewa Antoninę Pietuch, Jakuba Rapackiego, Adriana Kozyrę, Amelię Kongiel, Maję Ostaszewską, Antoniego Lazurka oraz Amelię Mikołajczyk. Dla części z nich były to z kolei pierwsze starty w zawodniczej karierze. Należąca do grona debiutantek Amelia Mikołajczyk zajęła 9 miejsce na 50 m stylem motylkowym (44,86 s) oraz 15 miejsce na 50 m stylem dowolnym (37,49 s), ustanawiając na tych dystansach swoje rekordy życiowe. Rywalizująca w tej samej kategorii wiekowej Maja Ostaszewska (10-11 lat) wystartowała na 50 m stylem grzbietowym, zajmując 11 miejsce (42,63 s) i na 50 m dowolnym, gdzie jednak otrzymała dyskwalifikacje za przedwczesny start. Spośród legionowian w tej samej kategorii pływał też Antoni Lazurek, który wystartował we wszystkich czterech „pięćdziesiątkach”. W stylu dowolnym zajął 7 (35,16 s), w grzbietowym 8 (41,77 s), w klasycznym 4 (48,38 s), a w motylkowym 6 miejsce (42,53 s).

Wśród 12-latków Delfina reprezentował m.in. Jakub Rapacki, dla którego również były to pierwsze zawody tej rangi. Na 100 m stylem dowolnym zajął on 5 miejsce z czasem 01:17,73 s, zaś na na 100 m klasycznym wywalczył swój pierwszy brązowy medal (01:37,15 s). Adrian Kozyra, podobnie jak jego klubowy kolega, startował na 100 m stylem klasycznym, w kategorii 13-14 lat zajmując 4 miejsce (01:28,08 s) oraz na 100 m dowolnym, gdzie był dziesiąty (01:10,24 s). Jeśli chodzi o Amelię Kongiel, na dystansie 100 m dowolnym z czasem 01:08,48 s zajęła 6 miejsce, natomiast na 100 m klasykiem była piąta (01:30,28 s). Ostatnią, a zarazem najlepszą zawodniczką Delfina, zresztą nie po raz pierwszy, okazała się Antonia Pietuch, która wywalczyła dwa złote medale – bezapelacyjnie zwyciężyła na 100 m stylem grzbietowym (01:14,73 s) oraz na 100 m stylem dowolnym (01:06,29 s).