fot. arch.

W ręce policjantów z komisariatu w Jabłonnie wpadł ostatnio 14-letni chłopak, przy którym znaleziono narkotyki. Za popełnione przestępstwo będzie on teraz odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Nastolatek został zatrzymany w trakcie kontroli miejsca na terenie gminy Jabłonna, gdzie zwyczajowo spotyka się młodzież. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na dwóch chłopaków, którzy na widok policyjnego munduru zmienili gwałtownie kierunek marszu. W związku z tym policjanci zatrzymali ich do kontroli. Przy jednym z nastolatków mundurowi znaleźli torebkę z suszem roślinnym. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Przyłapany z trawką 14-latek trafił na komisariat, skąd niedługo później odebrała go jego matka. Teraz o dalszym losie chłopaka zadecyduje sąd rodzinny. – Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami czy alkoholem. W przypadku osoby do 18 roku życia stanowi to przejaw demoralizacji. Natomiast zażywanie narkotyków jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny – przestrzegają legionowscy policjanci.