fot. arch.

Z tej informacji zmotoryzowani klienci Targowiska Miejskiego w Legionowie na pewno się ucieszą! Dzięki kolejnemu przedłużeniu umowy, jaką w 2020 roku spółka KZB Legionowo zawarła z legionowską Temidą, w handlowe soboty kierowcy nadal będą mogli zostawiać swoje auta na sądowym parkingu przy ulicy Sobieskiego.

Gdy tylko kierownictwo spółki KZB wpadło na ten pomysł, było przekonane, że jeśli uda się go zrealizować, efekty przypadną do gustu mieszkańcom robiącym sobotnie zakupy na miejskim targowisku. Dlatego też niedługo później – z inicjatywy wspomnianej, zarządzającej nim spółki – podjęto rozmowy dotyczące zasad udostępniania przez Sąd Rejonowy w Legionowie parkingu wykorzystywanego w dni powszednie przez jego pracowników. Parkingu całkiem zresztą sporego, bo w optymalnym wariancie mieszczącego około 70 pojazdów. Ponieważ wystosowane przez KZB pismo z propozycją parkingowej współpracy trafiło na podatny grunt, obie strony szybko uzgodniły zasady udostępniania sądowego placu oraz szczegóły zapisów umowy. I od listopada 2020 roku, w handlowe soboty, stanął on przed klientami targu otworem.

Jak było do przewidzenia, lokalni kierowcy polubili nowy parking od pierwszego… jeżdżenia. W soboty, kiedy legionowski market pod chmurką jest szczególnie oblegany, każde miejsce, gdzie można bezpiecznie zostawić swoje „cztery kółka”, jest bowiem na wagę złota. – Widząc ogromną popularność tego parkingu, ponownie podjęliśmy starania mające na celu przedłużenie umowy z Sądem Rejonowym o kolejny rok. I zakończyły się one sukcesem. To bardzo istotne zarówno z punktu widzenia komfortu zmotoryzowanych mieszkańców odwiedzających legionowskie targowisko, jak też sobotniej komunikacji w tym rejonie miasta – uważa Irena Bogucka, prezes zarządu spółki KZB Legionowo.

Jeśli chodzi o główne zasady korzystania z sądowego parkingu, pozostają one bez zmian. Kierowcy powinni pamiętać, że mogą na niego wjeżdżać tylko w soboty będące dniami handlowymi na Targowisku Miejskim w Legionowie, wyłącznie autami osobowymi do 3,5 t. Ponadto niedozwolony jest postój poza godzinami otwarcia targowiska. A przypomnijmy, między kwietniem a październikiem funkcjonuje ono od 4.00 do 18.00, zaś od listopada do marca w godzinach 5.00-16.00. Należy też stosować się do innego punktu umowy, mówiącego, że na terenie parkingu niedozwolony jest handel. Po drugiej stronie ulicy, już na targowisku, kupować i sprzedawać można za to do woli!

Poprzedni artykułOd folkloru do humoru
Następny artykułGęsiego przez historię
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.