fot. OSP Legionowo

Strażacka solidarność nie zna granic! Kolejny jej dowód dali niedawno druhowie z legionowskiej OSP, przekazując swoim kolegom z Ukrainy używany wcześniej w ich jednostce samochód terenowy. To już drugie auto, które trafiło z niej do partnerskiej, leżącej w południowo-zachodniej części kraju Wyżnicy.

Pierwszym używanym pojazdem, jaki ochotnicy z Legionowa przekazali ukraińskim strażakom, był dostarczony im w 2018 roku wóz marki Star 266 GBA-M. W Wyżnicy, zgodnie z przewidywaniami, bardzo się on przydał i co ważne, wciąż bezawaryjnie tam służy. Z tym większą więc niecierpliwością Ukraińcy wyglądali nowego podarunku z Mazowsza. Teraz przyszła kolej na auto nieco mniejszej wagi, za to już nie z polskim, lecz japońskim rodowodem.

Po zapakowaniu go na lawetę transport bez przeszkód dotarł na wschodnią granicę, skąd pod opieką strony ukraińskiej ruszył w dalszą drogę. – W czwartek 10 listopada nasza jednostka przekazała w ramach pomocy braciom strażakom z Ukrainy swój lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Nissan Terrano. Pojazd z napędem 4×4 oddano do dyspozycji Departamentu Służby Cywilnej Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Obwodzie Czerniowieckim, a z jego ramienia samochód odebrała Alla Gryniuk. Docelowo trafi on do zaprzyjaźnionej jednostki straży pożarnej w miejscowości Wyżnica – relacjonuje dh Tomasz Wiśniewski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie.

Poprzedni artykułNowa „Miejscowa na Weekend”
Następny artykułKarambol wg pań
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here