fot. Powiat Legionowski

Tak samo jak chętnie przyjęli kiedyś pomocną dłoń, równie ochoczo sami pomagają innym. Grupa uczestników Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie dowiodła tego ostatnio, przeprowadzając prace remontowe i porządkowe na terenie chotomowskiego domu dziecka.

fot. Powiat Legionowski

Działania na terenie placówki odbywały się w ramach realizacji inicjatywy pod nazwą „Edukacja w działaniu – czyli projekt wolontariacki w CIS”. Najpierw – podczas kilkugodzinnych warsztatów – uczestnicy CIS, pod czujnym okiem Izabeli Dyakowskiej z Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego, przygotowali projekt akcji, a następnie opracowaną przez siebie koncepcję energicznie przekuli na rzeczywistość. W tym przypadku polegało to głównie na gruntownej pielęgnacji znajdujących się przy Domu Dziecka w Chotomowie terenów zielonych, a także na odświeżeniu oraz pomalowaniu tamtejszej altanki ogrodowej. Panowie z Powiatowego Centrum Integracji Społecznej, przy użyciu farby i pędzli, znacząco poprawili również estetykę ogrodzenia placówki, nadając mu kolor soczystej zieleni.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Od wykluczenia do aktywizacji”.

Poprzedni artykułCzwórka z promilami
Następny artykułOferta na czarną godzinę
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.