Długość sieci wodociągowej w naszym mieście wraz z przyłączami wynosi ponad 230 km. Obecnie liczba osób korzystających z wodociągu miejskiego wynosi ponad 97% ogólnej liczby mieszkańców Legionowa. Pomimo tak dużej liczby mieszkańców korzystających z wodociągu PWK „Legionowo” dalej rozbudowuje swą infrastrukturę. Mapa miejskiej sieci wodociągowej robi się coraz gęściejsza. Praktycznie każdy, kto chce z niej skorzystać, ma taką możliwość.

Legionowskie wodociągi już od dawna zachęcają do podłączenia się do sieci miejskiej i w konsekwencji do spożywania zdrowej i bezpiecznej wody, nawet bezpośrednio z kranu. Legionowska woda jest w pełni bezpieczna i pozbawiona szkodliwych związków. Woda ta jest często lepszej jakości niż woda butelkowana, a na pewno zdrowsza niż woda z własnych, niebadanych ujęć. Często bywa ona zanieczyszczona w wyniku długoletniej degradacji przez nieszczelne szamba oraz stosowanie bardzo szkodliwych pestycydów. – Należy podkreślić, że nasze przedsiębiorstwo dostarcza wodę zdrową, przebadaną i stale monitorowaną. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do podłączenia się do wodociągu miejskiego – mówi Prezes Zarządu PWK „Legionowo” Grzegorz Gruczek.

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, w ubiegłych latach wdrożony został innowacyjny systemu biomonitoringu wody na terenie największej w mieście Stacji Uzdatniania Wody „Jagiellońska”, służący do wczesnego ostrzegania przed nagłym zanieczyszczeniem wody pitnej w sieci wodociągowej. Najważniejszy element ostrzegawczy tego systemu to małże, które są bardzo czułe nawet na najmniejsze zanieczyszczenia w wodzie. Jak informują wodociągi, woda, która leci z kranu w Legionowie, podlega surowej kontroli, prowadzonej zarówno przez samo przedsiębiorstwo, jak również przez certyfikowane laboratorium zewnętrzne i państwowe służby sanitarne.

W celu podłączenia się do wodociągu PWK „Legionowo” Sp. z o.o. zachęca do kontaktu: telefonicznego – nr infolinii 22 774 98 82 wew. 42; listownie na adres PWK „Legionowo” Sp. z o.o., 05-120 Legionowo, ul. Kościuszki 16A, poprzez pocztę elektroniczną – e-mail: bok@pwklegionowo.com lub korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (EBOK).