Piłkarze Sokoła Serock nie zwalniają i po kolejnym weekendzie ciągle zajmują fotel wicelidera V ligi w grupie pierwszej. Nieźle radzą sobie także rezerwy Legionovii Legionowo, które po trzynastu kolejkach w lidze okręgowej zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy pierwszej. Dwa pozostałe zespoły z powiatu legionowskiego spadły na nieco niższe pozycje: Dąb Wieliszew jest szósty, a Madziar Nieporęt ósmy.

Tym razem Sokół wygrał u siebie 3:0 z Amatorem Maszewo. W następnej kolejce serocczanie zmierzą się na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 29 października, początek meczu o godzinie 12.00. W lidze okręgowej mieliśmy natomiast w tej kolejce dwa pogromy. Pierwszy był udziałem Legionovii II Legionowo, która aż 9:1 rozbiła u siebie Wilgę II Garwolin. W drugim natomiast – w zgoła odmiennej roli – brał udział Dąb Wieliszew, który na wyjeździe przegrał 0:7 z liderem tabeli, Talentem Warszawa. Ostatnia z drużyn z powiatu, czyli Madziar Nieporęt, również w meczu wyjazdowym, przegrała 2:4 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki.

W następnej kolejce „dwójka” Legionovii zagra na wyjeździe z KS Halinów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 października o godzinie 11.00. Tego samego dnia i o tej samej porze Madziar podejmie u siebie PKS Radość, a godzinę później wieliszewski Dąb, również na własnym boisku, zmierzy się z Wichrem Kobyłka.