Soccer Ball in Goal Net --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Po kolejnej serii meczów w niższych klasach rozgrywkowych Sokół Serock wciąż pozostaje w czubie tabeli V ligi w grupie mazowieckiej I. Trochę przetasowań nastąpiło za to w lidze okręgowej. Drużyny z naszego powiatu spadły co prawda z podium, ale nadal utrzymują się w górnej połowie tabeli.

Sokół Serock, będący obecnie wiceliderem swojej grupy, w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe 3:1 z Okęciem Warszawa. W najbliższy weekend serocczanie podejmą na własnym boisku Amatora Maszewo. Spotkanie zaplanowano na sobotę 22 października na godzinę 13.00.

Najważniejszym wydarzeniem dziesiątej kolejki w grupie pierwszej ligi okręgowej – oczywiście z perspektywy kibica z powiatu legionowskiego – było derbowe starcie Dębu Wieliszew z Legionovią II Legionowo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:2 zespołu z Wieliszewa. Ostatnia z naszych drużyn, Madziar Nieporęt, wygrała u siebie 2:1 z MKS Polonią Warszawa.

W następnej kolejce Dąb zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli, Talentem Warszawa (niedziela 23 października, godz. 13.00), Legionovia II podejmie u siebie Wilgę II Garwolin (sobota 22 października, godz. 18.15), a Madziar w meczu wyjazdowym zmierzy się ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki (niedziela 23 października, godz. 10.00).