fot. UMiG Serock

W sobotni wrześniowy poranek nastąpiło w Jadwisinie uroczyste otwarcie nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. A tuż po części oficjalnej młodzi piłkarze ochoczo zabrali się za jego gruntowne testowanie.

Rozpoczynając sobotnie wydarzenie, Marek Bąbolski – zastępca serockiego burmistrza, a zarazem prezes spółki Serockie Inwestycje Samorządowe (która obiektem będzie zarządzała), wyraził gorące podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację inwestycji. Jego zdaniem powinna ona przyczynić się do rozwoju piłki nożnej w gminie Serock. Oprócz niego głos zabrali między innymi przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński oraz ksiądz proboszcz parafii św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej Andrzej Marchlewski. Niezależnie od podziękowań i gratulacji, w słowach oficjeli przewijało się uznanie dla wykonawcy za szybkie tempo, a także wysoką jakość robót.

Chwilę później przyszła pora na zweryfikowanie tych opinii w praktyce, po części oficjalnej rozpoczął się bowiem turniej piłkarski Twin Cities Serock Cup 2022. Turniej nie byle jaki, bo wzięły w nim udział drużyny złożone z zawodników z rocznika 2012 nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Młodzi piłkarze mieli zatem możliwość jako pierwsi cieszyć się grą na nowo otwartym boisku. A radować się lokalni adepci futbolu rzeczywiście mają z czego. Jadwisiński obiekt ze sztuczną nawierzchnią pozwoli im na całoroczne trenowanie i rozgrywanie meczów w każdych warunkach pogodowych, co do tej pory było dla gminnych pasjonatów piłki nożnej ogromnym problemem organizacyjnym. Możliwość treningu na pełnowymiarowym boisku sprawi, że zawodnicy otrzymają komfortowe warunki do piłkarskiego rozwoju. A co za tym idzie, większą szansę na uczynienie kiedyś z uprawiania tego sportu swego (często bardzo dochodowego…) zawodu.