To był wyjątkowo mocny i celny cios w lokalny narkobiznes. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczone przy nich środki odurzające są liczone w kilogramach.

Zatrzymani to 31- oraz 36-latek. W ich mieszkaniach kryminalni ujawnili w sumie prawie kilogram marihuany, ponad dwa kilogramy mefedronu, a także blisko 150 gramów amfetaminy. Część narkotyków była już podzielona na porcje i przygotowana do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli również wagi oraz inne przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Po zebraniu materiału dowodowego obaj zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczące posiadania, przygotowania oraz wprowadzenia do obrotu substancji zabronionych.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.