fot. KP PSP Legionowo

W piątek (23 września) przed godziną 17.00 do legionowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego znajdującego się w Trzcianach przy ul. Granitowej. Na miejsce natychmiast zadysponowano dziewięć zastępów straży pożarnej. Budynek udało się uratować, straty są jednak znaczne.

Gdy zastępy strażaków dotarły na miejsce, pożar był już rozwinięty. Ogniowi, który pojawił się na poddaszu domu, towarzyszyło silne zadymienie. Płomienie objęły również znajdującą się na dachu instalację fotowoltaiczną. Strażakom udało się ugasić pożar, zanim ten zdołał się przedostać do niższych pomieszczeń. Mimo to straty i tak okazały się gigantyczne, oszacowano je bowiem na około 900 tysięcy złotych.

Spłonęło poddasze, uszkodzone zostało poszycie dachu i instalacja fotowoltaiczna, a część pomieszczeń poniżej została zalana wodą podczas gaszenia pożaru. Na szczęście żadnemu z domowników nic się nie stało. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 21.00. Brały w niej udział zastępy straży z JRG Legionowo, JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Jabłonna, OSP Chotomów i OSP Janówek-Góra oraz policja i pogotowie energetyczne.