Po świetnym meczu Legionovia Legionowo rozbiła w sobotę (10 września) na własnym boisku rezerwy Jagiellonii Białystok 4:1. Po dwie bramki strzelili niezawodny Szymon Wiejak i Piotr Sonnenberg. Honorowe trafienie dla zespołu z Podlasia w końcówce spotkania zaliczył Michał Samborski.

Pierwsza połowa sobotniego meczu w wykonaniu Legionovii była niemal perfekcyjna. Gospodarze wyszli na rywala wysokim pressingiem, szybko operowali piłką i raz po raz kąsali białostocczan groźnymi akcjami. Zespół ze stolicy Podlasia w pierwszych 45 minutach niemal nie istniał. Goście mieli spore problemy z opuszczeniem własnej połowy, a o podejściu pod bramkę Jana Krzywańskiego mogli tylko pomarzyć.

Worek z bramkami rozwiązał się w 26 minucie. Wyrastający na niekwestionowanego lidera legionowskiej ofensywy Szymon Wiejak w indywidualnej akcji tuż przed polem karnym przeciwnika minął kilku rywali, podał do świetnie wychodzącego na pozycję Piotra Sonneberga, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Jagiellonii. Druga bramka padła w 39 minucie. Szymon Wiejak dobił strzał z dystansu Bartosza Mroczka i podwyższył prowadzenie. Trzy minuty później było już 3:0. Gol padł po dwójkowej akcji Mroczek – Wiejak. Bramka z 42 minuty była dla Szymona Wiejaka już dziewiątą zdobytą od początku sezonu. Dzięki temu trafieniu jest on w tej chwili liderem klasyfikacji strzelców trzeciej ligi w grupie 1.

Po zmianie stron tempo meczu nieco siadło. Legionovia, co zrozumiałe, już tak agresywnie nie atakowała i oddała inicjatywę rywalowi. Mimo że białostocczanie śmielej zaczęli przeprowadzać akcje ofensywne, to i tak wyglądało na to, że Legionovia w pełni kontroluje ten mecz, a jej prowadzenie nawet na moment nie było zagrożone. Jakby na potwierdzenie w 73 minucie legionowianie strzelili swoją czwartą bramkę. Zdobył ją Piotr Sonenberg, który dobił strzał Dawida Papazjana. Wynik spotkania na 4:1 ustalił w 90 minucie Michał Samoborski.

W następnej kolejce podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzą się na wyjeździe z depczącą jej po piętach Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W tabeli grupy 1 znajduje się ona w tej chwili tuż za Legionovią i traci do niej tylko punkt. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 17 września, początek o godzinie 15.22.