fot. arch.

Pewnego dnia dyżurny legionowskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o grupce osób zagłuszających ciszę nocną na jednym z osiedlowych boisk. Na miejsce udał się jeden z policyjnych patroli. Jak szybko wyszło na jaw, nie na próżno…

W trakcie legitymowania znajdujących się tam osób i sprawdzania ich danych w policyjnej bazie okazało się, że jedna z nich – 47-latek jest poszukiwany przez legionowski sąd. Mężczyzna, na podstawie nakazu doprowadzenia, ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podczas interwencji próbował on też ukryć przed mundurowymi środki odurzające, przekazując je stojącemu obok koledze. Jednak ten fakt nie umknął uwadze mundurowych i natychmiast zabezpieczyli pudełko z białym proszkiem.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Narkotester wskazał, że zabezpieczony proszek to mefedron. Mieszkańcy Legionowa usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany mężczyzna trafił z kolei do zakładu karnego, gdzie obędzie karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.