fot. arch.

Legionovia Legionowo ma za sobą serię letnich sparingów. Zmierzyła się w nich między innymi z trzema zespołami z Ukrainy, w tym dwoma z czołówki tamtejszej ekstraklasy. Legionowianie grali też z naszymi trzecio- i czwartoligowcami. Bilans tych gier kontrolnych to pięć porażek i jeden remis.

Dwoma pierwszymi ukraińskimi sparingpartnerami Legionovii byli niedawny rywal Legii Warszawa – Zoria Ługańsk oraz Worskła Połtawa, a oba mecze zostały rozegrane przy Parkowej. Na koniec poprzedniego sezonu Zoria uplasowała się na czwartym miejscu w tabeli ukraińskiej ekstraklasy, a Worskła była tuż za nią. Legionovię czekały więc na pewno dwa arcywymagające spotkania, a jej kibiców możliwość zobaczenia w akcji dwóch topowych zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej u naszego wschodniego sąsiada. Z kolei dla drużyn z objętej wojną Ukrainy ubiegłotygodniowe sparingi były z pewnością okazją do spokojnego przygotowania się do czekających ich meczów w kwalifikacjach do tegorocznej edycji Ligi Konferencji.

Na boisku niestety wyraźnie było widać różnicę klas. Oba sparingi zakończyły się wysokimi porażkami Legionovii. Z Zorią legionowianie przegrali 1:4, a drużynie z Połtawy ulegli aż 0:7. Jedyną bramkę w tym dwumeczu strzelił dla Legionovii z rzutu karnego Bartosz Mroczek. W meczu kontrolnym z zespołem z Ługańska podopieczni trenera Pirosa zagrali w składzie: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Gibas, Barański, Sonnenberg, Papazjan, Kumoch, Rymek, Mroczek, Wiejak. Zagrali też: Choroś, Wojdyga, Bawolik, Gołąb, Suchanek, Balicki, Sołdaj i Koperski. W starciu z Worskłą trener Piros wystawił następującą jedenastkę: Błesznowski – Gołąb, Waszkiewicz, Gibas, Wojdyga, Bawolik, Papazjan, Zaklika, Sonnenberg, Mroczek, Balicki. Ponadto zagrali: Suchanek, Kaczorowski, Choroś, Barański, Kumoch, Rymek, Wiejak, Selibórski i Sołdaj.

Trzeci mecz kontrolny Legionovia zagrała w sobotę 16 lipca w warszawskiej Strefie Sportu, a jej rywalem był Hutnik Warszawa. Sparing zakończył się remisem 2:2, a bramki dla Novii strzelili Michał Suchanek i Janusz Selibórski. Z czwartoligowcem legionowianie wystąpili w składzie: Makulec – Koperski, Choroś, Gibas, Gołąb, Suchanek, Kumoch, Powała, Sołdaj, Bawolik, Wiejak. Na boisku pojawili się też: Balicki, Pulikowski, Zając, Lewtak i Selibórski.
Kolejne spotkanie sparingowe podopieczni Michała Pirosa zaliczyli podczas zgrupowania w Mrągowie. Ich rywalem znów był zespół z Ukrainy – Polissia Żytomierz, występująca na co dzień w ukraińskiej pierwszej lidze. Legionovia zagrała w składzie: Krzywański – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański, Kumoch, Papazjan, Rymek, Mroczek, Sonnenberg, Wiejak. Wystąpili też: Błesznowski, Balicki, Gołąb, Wojdyga, Zaklika, Suchanek, Bawolik, Selibórski, Sołdaj. Mecz zakończył się porażką Novii 1:2. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Dawid Papazjan.

Ostatnie dwa, jak do tej pory, sparingi Legionovia znów rozegrała na własnym boisku. Zmierzyła się w nich z czwartoligową Marcovią Marki i trzecioligowym – grającym w grupie IV – ŁKS-em Probudex Ługów. Oba spotkania zakończyły się porażkami legionowian: z Marcovią 0:4, a z ŁKS-em 1:2. W najbliższy weekend podopieczni trenera Pirosa zagrają ostatni mecz kontrolny przed startem ligi. Ich rywalem będzie kolejny trzecioligowiec, Avia Świdnik.