Aż chciałoby się zakrzyknąć: do trzech razy sztuka! A to przy okazji ogłoszenia wyników trzeciego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, również i w tej bieżącej Powiat Legionowski uzyskał państwowe dofinansowanie. Zdobyte tą drogą środki pójdą na… drogę.

Trzecia edycja rządowego programu dotyczyła projektów składanych przez jednostki samorządu terytorialnego, w których funkcjonowały zlikwidowane po przemianie ustrojowej Państwowe Gospodarstwa Rolne, czyli popularne PGR-y. Złożony przez Powiat Legionowski wniosek dotyczył realizacji zadania pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1822W w Gminie Wieliszew na odcinku od DW nr 632 do ul. Przedpełskiego wraz z budową ronda”. A ponieważ, jako się rzekło, wniosek rozpatrzono pozytywnie, z Polskiego Ładu trafi na ten cel 3,5 mln zł.

W inauguracyjnej edycji programu Polski Ład na konto Powiatu Legionowskiego trafiło 16,3 mln zł na budowę siedziby Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym, natomiast w drugiej dostał on prawie 21 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej i rozbudowę drogi powiatowej nr 1820W w gminie Jabłonna – etap 1 oraz na stworzenie siedziby Centrum Usług Społecznych. Powstanie ono w wyniku rozbudowy i modernizacji siedziby Starostwa Powiatowego w Legionowie.