Aż pięć legionowskich podstawówek skorzysta z informatycznych dobrodziejstw projektu, na który miasto otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Wartość przeznaczonego dla nich sprzętu oraz oprogramowania to przeszło 760 tys. zł.

Nazwa przygotowanego przez ratusz projektu, jak to często bywa – długa tudzież wyczerpująca, mówi właściwie wszystko: „Zakup sprzętu i oprogramowania na potrzeby nauczania zdalnego i nowoczesnych form edukacji w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Legionowo”. W środę (13 lipca) prezydent Roman Smogorzewski podpisał w tej sprawie umowę z przedstawicielami mazowieckiego urzędu marszałkowskiego. Obie strony liczą, że realizacja dofinansowanego ze środków europejskich kwotą ponad 557 tys. zł przedsięwzięcia będzie miała realny wpływ na poprawę jakości nauczania i jeszcze lepiej zabezpieczy miejskie placówki oświatowe na wypadek powrotu nauki zdalnej. – W dobie stale rozwijających się nowoczesnych form nauczania taka pomoc ucieszy uczniów, nauczycieli i rodziców, bo potrzeby w edukacji wciąż są ogromne. Dodatkowe korzyści to większa aktywność młodzieży, a także ciekawe zajęcia interaktywne. Jeśli natomiast wróci pandemia, sprzęt będzie wykorzystywany do nauki zdalnej – mówi Roman Smogorzewski.

W ramach wspomnianego zadania przewidziano między innymi zakup komputerów stacjonarnych, tabletów, drukarek, kamer, w tym internetowych, oprogramowania oraz pomocy dydaktycznych. Trafią one do pięciu legionowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 3, SP 7 i SP 8.