Boiskowe zmagania zakończyły już także zespoły z powiatu legionowskiego grające na co dzień w niższych ligach. Najbardziej pechowy finisz zaliczył Sokół Serock. Uplasował się on na 14 miejscu w tabeli, ale ponieważ z IV ligą pożegnało się aż osiem zespołów, również i Sokół zleciał do niższej klasy rozgrywkowej. Pozostałe drużyny z powiatu utrzymały swoje miejsca w lidze.

W ostatniej kolejce seroccy „mydlarze” zmierzyli się na wyjeździe ze Żbikiem Nasielsk. Spotkanie obfitowało w gole i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Sokoła 5:4. Czternaste miejsce w tabeli na koniec rozgrywek i 34 punkty na koncie nie uchroniło jednak drużyny z Serocka przed spadkiem. Razem z nią z grupy mazowieckiej I z forBET IV ligą pożegnały się jeszcze: Stoczniowiec Płock, Wkra Żuromin, Unia Warszawa, Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Żbik Nasielsk i Makowianka Maków Mazowiecki. Od przyszłego sezonu zespoły te będą występowały w V lidze. Z kolei Mławianka Mława zagra z MKS Piaseczno baraż o występy w III lidze, a MKS Przasnysz powalczy z Energią Kozienice o utrzymanie w lidze czwartej.

Wszystkim drużynom z powiatu grającym w lidze okręgowej udało się w niej utrzymać. Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie miał Madziar Nieporęt. Jednak dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce 2:0 nad Mazurem II Karczew udało mu się na dwa punkty uciec ze strefy spadkowej, o jeden z barażowej, i z 25 oczkami na koncie zajął ostatecznie 14 miejsce w tabeli. Tuż nad nim, wyprzedzając go tylko o jeden punkt, uplasował się Dąb Wieliszew, który w ostatniej kolejce zremisował 1:1 z KS Łomianki. Na koniec sezonu zdecydowanie najwyższe miejsce zajęły rezerwy Legionovii Legionowo. „Dwójka” rozgrywki zakończyła jako ósma drużyna ligi.
W ostatniej kolejce Legionovia II Legionowo została na wyjeździe rozgromiona 8:3 przez lidera tabeli, KTS Weszło Warszawa, który razem z Polonią II Warszawa wywalczył bezpośredni awans do V ligi. W barażach zagra natomiast Józefovia Józefów. Z ligą okręgową pożegnał się Mazur II Karczew, zaś baraż o utrzymanie będzie grała KS Wesoła.