fot. arch.

55-letni mieszkaniec gminy Jabłonna to kolejna osoba podejrzewana o znęcanie się nad swoją rodziną. Mężczyzna został zatrzymany podczas domowej interwencji. Po postawieniu mu zarzutów objęto go policyjnym dozorem. Nakazano mu też opuścić mieszkanie zajmowane razem ze swoimi ofiarami.

Z relacji żony oraz córki 55-latka wynikało, że mężczyzna od kilku miesięcy nadużywał alkoholu. Będąc pod jego wpływem, wszczynał awantury, podczas których obrażał kobiety, niszczył sprzęt domowy oraz groził im pozbawieniem życia. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 55-latkowi zarzutów fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami najbliższymi.

Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczony dzień w jednostce policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.