Wśród laureatów tegorocznej, XXIX Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” znaleźli się również uczniowie legionowskich szkół. Nie po raz pierwszy i nie przypadkiem, bo od lat wielu z nich pokazuje, jak naukę wzorowo można (i warto) łączyć z wolontariatem.

Finałową galę podsumowującą stołeczną edycję ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zorganizowano w poniedziałek (30 maja) w Warszawie, na terenie Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. Joanna Fabisiak, prezeska fundacji „Świat na Tak”, zaprosiła tam laureatów tego promującego wolontariat konkursu wraz z ich opiekunami, aby pogratulować nastolatkom zaangażowania oraz podziękować im za pracę społeczną. Na scenie w tej wdzięcznej roli towarzyszył jej też między innymi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa, który pofatygował się do stolicy w ślad za nagrodzonymi uczniami miejskich placówek oświatowych. A gratulować w tym roku rzeczywiście miał komu…

Werdykt jurorów XXIX Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” wyglądał następująco: kategoria „Ósemka” laureaci indywidualni – Weronika Broniszewska, uczennica klasy III w II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie; kategoria „Ósemeczka” laureaci indywidualni – Alicja Bakun, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legionowie; kategoria „Ósemeczka” laureaci grupowi – Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie; wyróżnienie w kategorii „Ósemeczka” – Tymon Sinulingga, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie.