W przedostatnią sobotę maja, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, mieszkańcy miasta i gminy mogli w końcu spotkać się na Dniach Patrona Serocka, którym od lat jest św. Wojciech. Mieszkańcy i nie tylko, bo imprezowe atrakcje skusiły również wielu zaproszonych gości oraz przebywających nad zalewem turystów.

Sobotnie wydarzenie tradycyjnie rozpoczął barwny korowód, który wyruszył ze stadionu miejskiego. Na czele pochodu, tuż za szczudlarzem i nadającą rytm Orkiestrą Brass Federacja, szła grupa cheerleaderek The Cats oraz lokalni włodarze. A za nimi podążały oczywiście tłumy mieszkańców, którzy zwartą grupą dotarli do miejskiego rynku, gdzie miała nastąpić kulminacja imprezy. Wojciechowe święto jak zawsze stało się okazją do zaprezentowania dorobku grup artystycznych działających na terenie gminy. Przed publicznością, często po raz pierwszy w życiu, wystąpili młodzi wokaliści, instrumentaliści i tancerze. Na scenie pokazały się też lokalne grupy wokalne: Kantyczki oraz SMS Skubianka, a tę część imprezy śpiewająco podsumował występ członków Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej.

Pierwszą z zaproszonych do Serocka muzycznych gwiazd była Lanberry. Popularna wśród młodzieży wokalistka, wspierana dzielnie przez tłum znających jej piosenki wielbicieli, wykonała swoje największe hity. Nie ma ich jednak tyle (i jeszcze długo mieć nie będzie), co najmocniej tego wieczoru oczekiwany przez widownię „podmiot artystyczny”, czyli zespół Raz Dwa Trzy. Adam Nowak i jego sceniczni przyjaciele jak zwykle nie zawiedli i pomimo kiepskiej aury zabrali słuchaczy do krainy pięknych słów i dźwięków.
Serockim obchodom towarzyszyły stoiska promocyjne, które ze względu na pochmurną pogodę zostały przeniesione do Izby Pamięci, gdzie na stoiskach Urząd Miasta i Gminy Serock, a także Powiatu Legionowskiego można było wygrać lokalne gadżety i otrzymać materiały promocyjne. Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczył też konkurs wiedzy o mieście, poprowadzony przez Mirosława Pakułę i pełniącego funkcję konferansjera Władysława Grzywnę. Było wesoło i z przymrużeniem oka, a wszyscy jego uczestnicy otrzymali nagrody-niespodzianki.

oprac. RM, fot. UMiG Serock