Blisko półtora promila alkoholu w organizmie miała 41-letnia kobieta kierująca citroenem. W tracie policyjnej kontroli okazało się też, że miała ona przy sobie narkotyki. Mieszkanką powiatu legionowskiego zajmie się teraz sąd.

Do zatrzymania kobiety doszło w poniedziałkową noc na terenie gminy Nieporęt. Policjanci zwrócili uwagę na kierującą citroenem, której styl jazdy wskazywał, że może ona być pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli policjanci wyczuli od kierującej nim 41-latki intensywną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia. W organizmie kobiety krążyło blisko półtora promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili także przy niej środki odurzające. Badanie narkotesterem wykazało, że znaleziony przy kobiecie biały proszek to była amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Łączna waga narkotyków wynosiła 12 gramów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu 41-latka usłyszała dwa zarzuty: pierwszy dotyczący posiadania narkotyków, drugi zaś kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawiania wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.