Podczas gdy jej koleżanki i koledzy z klubu UKS Delfin Legionowo ubiegły weekend mieli wolny od ścigania, Antonina Pietuch udała się w sobotę (21 maja) aż do położonego w województwie opolskim Kędzierzyna-Koźla. Tam zaś, w trakcie zawodów pod chwytliwą nazwą Międzynarodowe Koziołki Pływackie, dowiodła, że trenerzy słusznie postawili właśnie na nią.

Kolejny już kędzierzyński miting, znany jako Międzynarodowe Koziołki Pływackie, przeprowadzono pod dachem 25-metrowej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Na starcie tej popularnej imprezy zameldowało się 337 zawodniczek i zawodników z 33 krajowych klubów, w tym także wspomniana już „jedynaczka” reprezentująca legionowskiego Delfina. I jak to ma w zwyczaju, nie była w niej jedynie statystką. Antonina Pietuch dzielnie rywalizowała w gronie najlepszych pływaków w swojej kategorii wiekowej, sprawiając, że przygotowania pod czujnym okiem trenerów Rafała Perla, Daniela Krepsa oraz Piotra Cesarczyka zaowocowały kolejnymi medalami i rekordem na długim dystansie.

Przechodząc do konkretów, legionowska 12-latka wywalczyła pierwsze miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym (32,90 s), drugie miejsce na 50 m stylem grzbietowym (34,67 s), a także czwartą lokatę na 200 m stylem motylkowym (3:10,02). Dzięki temu Tosia wracała na Mazowsze z dwoma medalami, okraszonymi równie dla sportowca istotnym poczuciem dobrze wykonanej pływackiej roboty. – Nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz mamy okazję pogratulować naszej dzielnej zawodniczce dobrych wyników osiągniętych na ważnych, ogólnopolskich zawodach. Dają nam też one nadzieję na kolejne jej udane starty w tym sezonie – podsumowują klubowi trenerzy. Nadzieję, znając klasę i potencjał Tośki, wcale nie na wodzie pisaną…