fot. Fb Patrycja Bereznowska

Patrycja Bereznowska, długodystansowa biegaczka z gminy Wieliszew, pobiła w niedzielę (15 maja) podczas Pucharu Polski rekord świata w biegu 48-godzinnym. Poprzedni najlepszy rezultat od 12 lat należał do japońskiej zawodniczki Sumie Inagaki i był o ponad 6 km gorszy.

Rywalizując w trakcie pabianickiego UltraPark Weekendu z innymi biegowymi twardzielami, Patrycja Bereznowska nie dała im żadnych szans. Jej wyższość musieli uznać również panowie. W ciągu niespełna 48 godzin – bieg zakończyła ona bowiem po dokładnie 47 godzinach 53 minutach i jednej sekundzie, ponieważ na ten moment wynik dawał ultramaratonce z Wieliszewa zwycięstwo i co najważniejsze, poprawienie osiągnięcia Japonki, które w tabelach widniało już od ponad dekady – Patrycja Bereznowska zdołała pokonać rekordowe 403 km 320 metrów. Oznacza to, że każdy kilometr przebiegała ona średnio w czasie siedmiu minut i ośmiu sekund. I tak przez prawie dwie doby…

Jeśli chodzi o pozostałe miejsca na pucharowym podium, na drugim miejscu w kategorii open zakończył rywalizację Bartosz Fudali (391,849 km), zaś na trzecim przybiegł Michał Koziarski (342,983 km).